Перейти к содержимому


Фотография
- - - - -

Увага! Від 09:00 ранку 28 листопада строком на 30 діб в Україні введено воєнний стан.


  • Пожалуйста, авторизуйтесь, чтобы ответить
В этой теме нет ответов

#1 Офлайн   road

road

    Получил права

  • Член клуба
  • 129 сообщений
  • Имя:Валерий
  • Город:Киев

Опубликовано 26 Ноябрь 2018, 23:24

Увага! Від 09:00 ранку 28 листопада строком на 30 діб в Україні введено воєнний стан.
Від 09:00 ранку 28 листопада строком на 30 діб в Україні введено воєнний стан. 276 народних депутатів підтримали рішення.
Воєнний стан запроваджується виключно у Луганській, Донецькій, Вінницькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Херсонській, Запорізькій областях та внутрішніх водах.
Воєнний стан Президент може припинити достроково.
Водночас, президент підкреслив, що обмежувати права громадян влада буде лише у випадку російської інтервенції.
Крім того, Порошенко запевнив, що не має на меті перенесення виборів, та повідомив, що збирається внести у парламент проект рішення про дату виборів – 31 березня 2019 року.Що таке воєнний стан, який також помилково називають "військовий стан"?
Це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у випадках збройної агресії проти України, нападу на неї, а також якщо існує небезпека для незалежності та територіальної цілісності держави.
Правовою основою введення воєнного стану є Конституція України, закон України "Про правовий режим воєнного стану", а також указ президента.
Хто керує під час воєнного стану?
Згідно із законом, керівництво державою переходить до військового командування, яке разом з органами виконавчої влади, військовими адміністраціями та органами місцевого самоврядування мають запроваджувати та здійснювати заходи правового режиму.
Що таке "військові адміністрації"?
Це тимчасові державні органи, які можуть бути утворені на територіях, де проголошено воєнний стан. Рішення про доцільність їхнього створення приймається президентом України за поданням обласних державних адміністрацій або військового командування.
Адміністрації утворюються в одному чи декількох населених пунктах. Військову адміністрацію населеного пункту очолює начальник, який призначається та звільняється президентом України за пропозицією Генерального штабу.
Чи потрібно йти у військомат?
Закон про мобілізацію говорить, що громадяни зобов'язані з'являтися за викликом до військових комісаріатів для постановки на військовий облік та визначення призначення на воєнний час.
Проте це не означає миттєвої мобілізації. Під час засідання РНБО президент заявив, що "рішення [про введення воєнного стану] не передбачає негайної мобілізації; але буде проведена відповідна робота з резервом першої черги".
Втім, навіть якщо військомати цілеспрямовано не шукатимуть військовозобов’язаних, громадянам, які перебувають на обліку, змінювати місце проживання буде досить проблематично. Без дозволу військового комісара це заборонено.
Чи відбудуться вибори президента та парламенту під час дії воєнного стану?
Вибори під час воєнного стану не проводяться. Це стосується виборів президента, виборів до Верховної Ради, до Верховної Ради АР Крим та до органів місцевого самоврядування.
Також забороняється проводити будь-які референдуми. Зміна Конституції України та Конституції АР Криму також заборонені.
Однак після голосування за введення воєнного стану, Верховна Рада проголосувала за проведення виборів президента 31 березня 2019 року, тобто після закінчення дії воєнного стану в 10 областях. 
Чи обмежуються якісь права?
Так. Умови воєнного стану передбачають повну заборону проведення страйків, масових зібрань та акцій. Тобто, наприклад, під заборону потраплять ці ж акції євробляхерів. Або можливі протести проти підвищення ціни на газ.
Військове командування під час воєнного стану має право запроваджувати комендантську годину, встановлювати особливий режим в’їзду і виїзду в населені пункти, обмежувати свободу пересування громадян, а також рух транспортних засобів.

Нова військова влада отримає право перевіряти документи, а в разі потреби проводити огляд речей, транспорту, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян.
Запрацює також право на заборону діяльності політичних партій та громадських організацій, якщо вони становлять ризик для суверенітету та національної безпеки України.
У той же час у законі передбачено цілий список прав, обмеження яких забороняється. Зокрема, це заборона тортур, покарання, принизливого поводження. У громадян залишається право на справедливий суд та правову допомогу.
Що значить "трудова повинність"?
У разі запровадження воєнного стану військове командування та інші органи влади отримують право оголосити трудову повинність та залучати громадян до суспільно корисних робіт.

Це передбачає виконання робіт оборонного характеру, а також у ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, а також їхніх наслідків.
Тривалість виконання таких робіт та їхня оплата встановлюються відповідно до українського трудового законодавства.
Що значить "конфіскація майна"?
У разі необхідності, закон справді дозволяє примусово відчужувати майно, що перебуває в приватній або комунальній власності, вилучати майно державних підприємств, державних господарських об’єднань для потреб держави.
Все це якось компенсується?
Якщо під час примусового відчуження майна не було попереднього повного відшкодування вартості, колишній власник або уповноважена ним особа має право вимагати в судовому порядку повернення такого майна.
Також колишні власники можуть вимагати взамін надання іншого майна, якщо це можливо.
Чи обмежується діяльність ЗМІ? 
Так. Воєнний стан передбачає, що командування зможе контролювати підприємства зв’язку, телерадіоорганізації та видавництва з метою проведення роз’яснювальної роботи серед військових і цивільного населення.
Крім того, існує ризик заборони роботи особистих та колективних радіостанцій, передачі інформації через комп’ютерні мережі.
У разі порушення вимог режиму воєнного стану в громадян чи організацій можуть вилучити теле- та радіообладнання, відео- та аудіоапаратуру, комп’ютери або будь-які інші засоби зв’язку.
За яких умов можуть скасувати воєнний стан?
Воєнний стан скасовується або після закінчення строку, на який його було введено, або окремим указом президента про скасування воєнного стану.


источник 

Ссылка скрыта. Для ее просмотра авторизуйтесь или зарегистрируйтесь на форуме Хюндай клуб Украина!


  • 0