Перейти к содержимому


- - - - -

Перетворювачі іржі (рос. — преобразователи ржавчины)


Підготовка поверхні під захис­не покриття — це трудомісткий і складний етап ремонту. Саме цим і пояснюється інтерес автолюбителів до препаратів, призначених для перетворення іржі (преобразования ржавчины) в інертний або навіть в захисний шар без виведення його з поверхні металу.
Размещенное изображение
До них належать різноманітні автоперетворювачі іржі (рос. — преобразователи ржавчины).
Автоперетворювач іржі — це продукт взаємодії ортофосфорної кислоти і цинкового пилу, вогне-безпечний, малотоксичний. Випуска­ється в скляних або поліетиленових флаконах масою 1—1,5 кг.
Способи застосування перетво­рювачів іржі однакові.
Перед нанесенням поверхню очищають від грязі, металевою щіткою знімають іржу, а потім знежирюють уайт-спіритом або неетильованим бензином. Через 20—З0 хв за допомогою шорсткої щітки, старанно розтираючи, нано­сять перетворювач. Через добу зво­ложують поверхню водою, а через чотири-шість діб на перетворену поверхню наносять бітумне покрит­тя. Автоперетворювач іржі — це масляна вогнебезпечна і нетоксична рідина темно-коричне­вого кольору із запахом фруктової есенції. Легко утримується на по­верхні сталі. Розфасований по 0,5— 2 кг в поліетиленові банки.
Наносять перетворювач на попе­редньо очищену поверхню щіткою, валиком або фарборозпилювачем тонким суцільним рівномірним ша­ром без пропусків.
Поверхня металу після обробки повинна бути сірого кольору (або від сірого до темно-коричневого залежно від характеру іржі та марки сталі обробленої поверхні) без пухирів і відшарувань.
Після цього через 16—20 год наносять бітумне покриття.
Витрата препарату при одноша­ровому нанесенні становить 120— 150 г/м2.
Під час роботи з перетворюва­чами іржі не слід думати, що вони перетворюють продукти корозії будь-якої товщини. Тому якщо не зняти товсті шари крихкої іржі, перетворювач проникне тільки в зовнішній шар іржавої поверхні, а процес корозії буде без перешкод розвиватись під шаром перетворе­них продуктів. Крім того, необхідно суворо витримувати час перетворю­вання, інакше кислота, що входить до складу перетворювачів, сама стане джерелом корозії.
Хороші результати дає обробка іржавих поверхонь грунтовками-перетворювачами. Вони склада­ються з ортофосфорної кислоти органічних плівкоутворювачів, роз­чинників та інших добавок.
Грунтовки-перетворювачі покриті Мастикою бітумною протикорозійною забезпечують захист від корозії протягом тривалого часу.
Ґрунтовки рекоменду­ються для обробки поверхні, яка покрита продуктами корозії товщи­ною до 100 мкм.

Для забезпечення тривалого ан­тикорозійного захисту поверхню, оброблену ґрунтовками, покрива­ють лакофарбовими матеріалами.
  • 0


1 Comments

Подскажите плиз марки и цены что стоит взять ,а что нет. спасибо.

    • 0